Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

26.7.2018

Rybolovná technika – Jihočeští junioři zazářili na Mistrovství světa 2018 v Polsku!!!

Ve dnech 19. – 22. 7. 2018 polské Pulawy hostily vrchol letošní juniorské sezóny rybolovné techniky (casting sportu) Mistrovství světa juniorů 2018. Česká republika na takto prestižním závodě nemohla chybět a přivezla do Polska devítičlennou juniorskou reprezentaci ČR, jejíž pevné jádro tvořili právě již zmínění jihočeští reprezentanti.

Nejúspěšnější závodnicí celého mistrovství se bezesporu stala jihočeská rodačka a česká reprezentantka v casting sportu Kateřina Roblová, která suverénně obhájila titul mistryně světa v pětiboji juniorek. Navíc k tomuto úžasnému počinu přidala další dvě zlata z individuálních disciplín a prvenství v prestižní kategorii družstev. Kateřina tak završila svá juniorská léta grandiózním výkonem.

Dalším velmi úspěšným závodníkem celého mistrovství se stal písecký odchovanec a po sobotním pětiboji korunovaný juniorský mistr světa Vojtěch Humpál. Sebevědomým výkonem se tak Vojta již ve věku 15 let zapsal do historie casting sportu.

Další vycházející hvězda jihočeského juniorského castingu Josef Luxa ml. také zazářil a připsal si titul mistra světa v individuální disciplíně zvané moucha skish. Aby toho nebylo málo, tak Pepa dále přidal stříbrnou medaili z disciplíny zvané zátěž skish.

Nám velmi dobře známý písecký závodník a reprezentant ČR, Libor Volf nezůstal pozadu. V poslední individuální disciplíně zvané zátěž dálka jednoruč Libor pro sebe vybojoval bronzovou medaili.

Aby byl výčet jihočeských závodníků dominujících na MS kompletní musíme ještě zmínit velmi dobrý výkon Kateřiny Bílkové, která doplnila zlaté dvoučlenné družstvo juniorek po boku již zmiňované Kateřiny Roblové. Kateřina Bílková si navíc individuálně vedla také velmi dobře a za zmínku rozhodně stojí její zlatý počin z disciplíny moucha dálka jednoruč.

S určitou dávkou skromnosti můžeme konstatovat, že závodníci odchovaní právě na jihu Čech vládnou casting sportu i ve světě a my jim tímto gratulujeme. ????

MS juniorů Pulawy 2018 – výsledková listina

 

Zdroj: ČRS

Share via
Copy link
Powered by Social Snap