Close

26.7.2018

Rybolovná technika – Jihočeští junioři zazářili na Mistrovství světa 2018 v Polsku!!!

Ve dnech 19. – 22. 7. 2018 polské Pulawy hostily vrchol letošní juniorské sezóny rybolovné techniky (casting sportu) Mistrovství světa juniorů 2018. Česká republika na takto prestižním závodě nemohla chybět a přivezla do Polska devítičlennou juniorskou reprezentaci ČR, jejíž pevné jádro tvořili právě již zmínění jihočeští reprezentanti.

Nejúspěšnější závodnicí celého mistrovství se bezesporu stala jihočeská rodačka a česká reprezentantka v casting sportu Kateřina Roblová, která suverénně obhájila titul mistryně světa v pětiboji juniorek. Navíc k tomuto úžasnému počinu přidala další dvě zlata z individuálních disciplín a prvenství v prestižní kategorii družstev. Kateřina tak završila svá juniorská léta grandiózním výkonem.

Dalším velmi úspěšným závodníkem celého mistrovství se stal písecký odchovanec a po sobotním pětiboji korunovaný juniorský mistr světa Vojtěch Humpál. Sebevědomým výkonem se tak Vojta již ve věku 15 let zapsal do historie casting sportu.

Další vycházející hvězda jihočeského juniorského castingu Josef Luxa ml. také zazářil a připsal si titul mistra světa v individuální disciplíně zvané moucha skish. Aby toho nebylo málo, tak Pepa dále přidal stříbrnou medaili z disciplíny zvané zátěž skish.

Nám velmi dobře známý písecký závodník a reprezentant ČR, Libor Volf nezůstal pozadu. V poslední individuální disciplíně zvané zátěž dálka jednoruč Libor pro sebe vybojoval bronzovou medaili.

Aby byl výčet jihočeských závodníků dominujících na MS kompletní musíme ještě zmínit velmi dobrý výkon Kateřiny Bílkové, která doplnila zlaté dvoučlenné družstvo juniorek po boku již zmiňované Kateřiny Roblové. Kateřina Bílková si navíc individuálně vedla také velmi dobře a za zmínku rozhodně stojí její zlatý počin z disciplíny moucha dálka jednoruč.

S určitou dávkou skromnosti můžeme konstatovat, že závodníci odchovaní právě na jihu Čech vládnou casting sportu i ve světě a my jim tímto gratulujeme. 😉

MS juniorů Pulawy 2018 – výsledková listina

 

Zdroj: ČRS

Další články

Písečtí závodníci zakončili jarní halovou sezónu... Písečtí závodníci se dne 1. 4. 2017 halovým závodem v rybolovné technice (casting sport) v jihočeských Prachaticích rozloučili s jarní halovou sezónou...
Rybářský kroužek z Albrechtic n. Vlt. na rybách &#... Několik fotek z aktivity rybářského kroužku v Albrechticích nad Vltavou.
Vysazování duháků do revíru Otava 2 Dne 5. 12. 2017 došlo k vysazení 100 kg pstruha duhového do rybářského revíru Otava 2 (421 054) pod Václavský jez v Písku. Vysazení pstruhů proběhlo j...
Vysazování duháků do revíru Otava 2 Dne 8. 6. 2017 došlo k vysazení 100 kg pstruha duhového do rybářského revíru Otava 2 (421 054) pod Václavský jez v Písku.
Rolovat nahoru