Close

Jak se stát rybářem?

Na tuto otázku vám můžeme dát snadnou odpověď. Záleží na tom, kolik je vám let. V Českém rybářském svazu z. s., se mohou sdružovat děti, mládež a dospělí.

Děti do 15 let


Dítě do 15 let věku najde příležitost stát se rybářem a tudíž i členem ČRS MO Písek v Domě dětí a mládeže Písek, kde jsou pro začínající rybáře připraveny rybářské kroužky. (přehled rybářských kroužků naleznete ZDE)

Rybářské kroužky pro děti do 15 let zahajují svou činnost vždy v polovině září a přihlášky jsou k dispozici na www stránkách Domu dětí a mládeže Písek. Děti v průběhu roku prohloubí svou znalost rybářského řádu, poznají nové metody lovu ryb a dozvědí se spoustu dalších rybářských zajímavostí od našich zkušených vedoucích. Kroužky jsou následně slavnostním předáním osvědčení o získání prvního rybářského lístku a soutěží ZLATÁ UDICE ukončeny v polovině května.


Mládež do 18 let

Těm z vás, kteří chcete začít rybařit a je vám více než 15 let, ale ještě jste nedosáhli 18 let věku, nezbývá než absolvovat dvoudenní školení nových členů (pátek odpoledne a celá sobota), kde splníte základní požadavky zákona o rybářství a jeho prováděcí vyhlášky a složíte zkoušky (test a poznávání ryb).

Starší 18 let


No a vám, kteří jste již překročili věk 18 let a k rybařině přicházíte úplně bez zkušeností nebo se k nám opět vracíte po letech odloučení od rybářského sportu, je rovněž určeno školení pro nové členy. Přihlásit se můžete přes náš webový portál nebo osobně přímo v kanceláři ČRS MO Písek (viz otevírací doba).

Obsahem školení je biologie a systematika našich ryb, základní poznatky z rybářského práva, z hospodaření na tekoucích vodách i v rybnících a také ze sportovního lovu ryb včetně ukázek nářadí, nástrah a návnad včetně praktického nácviku a rad pro nakoupení základního vybavení. Přece vás nevypustíme k vodě bez základní teoretické výzbroje! Po úspěšném testu a poznávačce našich ryb budete přijati za členy naší místní organizace ČRS, obdržíte členský průkaz, zaplatíte svou první členskou známku a předáme vám osvědčení nutné pro první vydání rybářského lístku. Ten vydávají pověřené obce (v našem případě městský úřad Písek). Předložení rybářského lístku je podmínkou vydání povolenky k rybolovu. Tu si můžete vybrat pstruhovou nebo mimopstruhovou a na revíry celého Jihočeského územního svazu ČRS, nebo celého Českého rybářského svazu z. s.,, nebo i celé republiky (t.j. včetně revírů Moravského rybářského svazu). Ceník povolenek

Nejprve ale musíte splnit jednu ze základních členských povinností v ČRS – odpracovat v každém kalendářním roce nejméně 10 brigádnických hodin v naší místní organizaci (na rybochovných zařízeních ČRS MO Písek od března do listopadu), nebo tyto hodiny nahradit finančním plněním (80 Kč za 1 hodinu). Více o BRIGÁDÁCH


A po tom všem již nezbývá než vám popřát, ať se vám u nás líbí a strávíte krásné chvíle se skvělými úlovky v našich bohatě zarybněných revírech.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap