Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

15.9.2021

Písečtí rodáci přepsali historii, sourozenci Markovi jsou mistři světa!

V Maďarské Budapešti proběhlo ve dnech od 31. 8. do 5. 9. mistrovství světa dospělých v rybolovné technice (Casting sportu).  Na world Champions in Casting sport 2021 se nominovalo celkem 71 nejlepších závodníků a závodnic z celého světa. 

V devítičlenném reprezentačním týmu České republiky nemohli chybět ani zkušení závodníci a písečtí rodáci, sourozenci, Kateřina a Jiří Markovi, kteří dlouhodobě patří ke špičce českého sportovního žebříčku. 

Kateřina jako jedna z nejlepších a nejúspěšnějších závodnic historie na tomto šampionátu dominovala a získala celkem pět titulů mistryně světa ( v jednotlivých disciplínách: D1 moucha skish, D2 moucha dálka, D4 zátěž skish, D8 multi skish a v celkovém hodnocení družstev) a čtyři tituly vicemistryně světa ( v jednotlivých disciplínách: D3 zátěž arenberg, D5 zátěž dálka jednoruč a v celkovém hodnocení pětiboje a sedmiboje žen.

Pro Jiřího první závodní den světového šampionátu nezačal nejlépe, nicméně v průběhu druhého dne vyrazil všem účastníkům mistrovství dech, když jako první Čech v historii suverénně ovládl disciplínu 8,multi skish, a s obrovským časovým náskokem nad ostatními závodníky získal titul mistra světa. Společným vítězstvím v disciplíně 8,multi skish, se tak Kateřina a Jiří Markovi zapsali do historie tohoto sportu, jakožto první sourozenci dominující v takto technicky náročné disciplíně. 

Mistrovství světa v Casting sportu pro rok 2021 se tak zapisuje do historie jako rekordní a  jedno z nejúspěšnějších mistrovství světa závodní kariéry píseckých rodáků! Gratulujeme a přejeme Kateřině a Jiřímu další fantastické výkony i v budoucích letech.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap