Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

13.6.2023

Nejmladší naděje píseckého Casting Sportu jsou mistři České republiky!

Ve dnech 9.-11. 6. 2023 se na stadionu TJ Sokol Lípa nad Orlicí konalo Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice (Casting Sport). Šampionátu se zúčastnilo celkem 61 nejlepších závodníků ze všech koutů České republiky, kteří v jednotlivých disciplínách, vícebojích a kategoriích bojovali o mistrovské tituly.
Na slavnostním zahájení přivítala závodníky na stadionu starostka obce, paní Monika Vrátilová a jednatel Východočeského územního svazu ČRS, pan Miroslav Bialek. Vyhlášení výsledků a předání trofejí novým mistrům a mistryním České republiky provedl předseda ČRS Karel Mach.
Na Mistrovství byla poprvé mimo juniorskou a žákovskou, hodnocena i kategorie mladších žáků. Starší kategorie se v soubojích utkali o cenné kovy jak v jednotlivých disciplínách, tak v celkovém hodnocení pětiboje a kategorie družstev a mladší kategorie byly hodnoceny v jednotlivých disciplínách a celkovém trojboji.
Za Jihočeský územní svaz se v Píseckých barvách předvedli dva zástupci, Markéta Marková (10 let) a Šimon Beneš (12 let), kteří v Písku trénují v kroužku rybolovné techniky pod Domem dětí a mládeže.
Markétce se podařilo bodovat hned ve dvou individuálních disciplínách, kdy si skvělými výsledky vybojovala 1. místo a titul mistryně republiky v disciplínách zátěž skish (75 bodů) a zátěž Arenberg (86 bodů). V celkovém trojboji mladších žákyň, tak Markétka suverénně ovládla celkový trojboj a zvítězila. V kategorii družstev, společně s Jihočeskou závodnicí Lucií Sobkovou z Pelhřimova obsadily 3. místo. Šimon si svým excelentním výkonem na zátěži skish (85 bodů) vybojoval zlato a i on tak získal svůj první titul mistra České republiky. V celkovém trojboji obsadil 2. místo a pro rok 2023 je tak nositelem titulu vicemistra České republiky v kategorii mladších žáků.

Oběma sportovcům moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v následujících soutěží.

autor: Kateřina Marková