Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

27.6.2018

Světový den rybářství na Městském ostrově v Písku!!!

Písečtí rybáři z ČRS MO Písek dne 27. 6. 2018 na Městském ostrově v Písku oslavili za přítomnosti dětí ze základních škol „Světový den rybářství“, který náleží právě tomuto datu. Děti se angažovali v různých soutěžích a disciplínách s rybářskou tématikou, dále pak v lovu ryb či v rybolovné technice. Ti nejšikovnější byli za svůj výkon patřičně odměněni. Třešničkou na dortu celého středečního dopoledne byla přítomnost mnohonásobné mistryně světa v rybolovné technice (casting sportu) Kateřiny Markové. Kateřina se s dětmi ráda vyfotila a dala jim několik užitečných tipů ke správnému ovládání rybářského náčiní. Nechyběla ani krátká ukázka z jejího umu a tréninku rybolovné techniky. Doufáme, že jste si dnešní den užili a budeme se těšit na další setkání při podobně zaměřených akcích. Děkujeme !

Světový den rybářství – 27. června

Světový den rybářství si od roku 1985 připomínají Svazy rybářů či rybářská sdružení po celém světě. Rybáři tento den slaví většinou při setkáních, kde se zároveň pořádají i semináře, doprovodné kulturní programy a výstavy, přičemž snahou je upozornit na důležitost zachování světového rybolovu a hlavně jeho udržitelný rozvoj. Sportovní rybolov je významným odvětvím cestovního ruchu. Od roku 2001 je pořádán pod záštitou OSN.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap