Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

27.6.2022

Národní kolo Zlatá udice 2022

Ve dnech 17. – 19. 6. 2022 ČRS MO Písek uspořádala spolu s dalšími partnery národní kolo soutěže Zlatá udice.

Zlatá udice se koná pravidelně od jejího založení v roce 1974. Jejím předchůdcem byla Rybářská olympiáda, která se celonárodním sjednocením pravidel transformovala v roce 1974 právě na Zlatou udici.

Soutěž probíhá v místních, okresních, územních a národním kole. Místní kola zajišťují místní organizace (MO ČRS), územní kola pak odbory mládeže příslušných územních svazů (ÚS) ve spolupráci s pověřenými MO ČRS a odbory RT a LRU příslušných ÚS. V národním kole, které se koná ve druhé polovině června pod taktovkou Odboru mládeže Rady ČRS (ve spolupráci s odborem mládeže pověřeného územního svazu), pak proběhne velkolepé finále. Pořádáním letošního ročníku byl pověřen Jihočeský územní svaz, a tak se letošní národní kolo konalo právě na jihu Čech.

Soutěže probíhají na všech úrovních vždy ve třech okruzích. Rybolovné technice, lovu ryb udicí na plavanou a znalostní soutěže rostlin, ryb, vodních organismů a legislativních pravidel (zákon o rybářství, jeho prováděcí vyhláška a další předpisy týkající se výkonu rybářského práva).

V soutěži družstev se na první pozici umístilo družstvo ÚS pro Severní Moravu a Slezsko, na druhé pozici družstvo Moravského rybářského svazu a bronz bral tým Východočeského ÚS.

Ceny úspěšným závodníkům předávali za ČRS předseda Dr. Karel Mach a jednatel JčÚS Jiří Marek. Všem soutěžícím děkujeme za účast a gratulujeme závodníkům, kteří se umístili na medailových pozicích. Poděkování patří také Jihočeskému územnímu svazu, Střední rybářské škole ve Vodňanech i všem ostatním, kteří se na uspořádání národního kola Zlaté udice podíleli.

V jednotlivcích se soutěžící umístili následovně:

Kategorie žáci (do 15 let):

1. místo Natálie Kepáková (Severomoravský ÚS)

2. místo Nikola Dreslerová (Severomoravský ÚS)

3. místo Matěj Kunčar (MRS)

Kategorie žákyně (do 15 let):

1. místo Eliška Nováková (Severočeský ÚS)

2. místo Lucie Sobková (Jihočeský ÚS)

3. místo Helena Vejvančická (Západočeský ÚS)

Kategorie junioři (do 18 let):

1. místo Dominik Dresler (Severomoravský ÚS)

2. místo Robert Traj (MRS)

3. místo Vojtěch Šedivý (Středočeský ÚS)

zdroj: rybsvaz.cz

Share via
Copy link
Powered by Social Snap