Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

2.5.2018

Místní kolo Zlaté udice 2018 – Písek 1. 5. 2018

V úterý 1. 5. 2018 proběhlo v Písku Místní kolo Zlaté udice 2018. Závod byl uspořádán hlavně pro děti z rybářských kroužků – Domu dětí a mládeže Písek. V ranní teoretické části mladí rybáři absolvovali test z rybářských znalostí a následně na ně čekalo také poznávání ryb, rostlin a živočichů. Po absolvování byla první část zlaté udice ukončena.

Ve 13:00 byla zahájena druhá část Zlaté udice u městského ostrova v Písku. Na pravém břehu reky Otavy měly děti za úkol v intervalu 2 hodin nachytat co největší počet ryb (hodnotilo se 1cm = 1 bod). Nejlepší závodníci zvládli ulovit v součtu kolem 182 cm různých druhů ryb.

Po ukončení závodu proběhlo slavnostní vyhlášení, kde byli vždy tři nejúspěšnější závodníci ze čtyř rybářských kroužků ČRS MO Písek patřičně odměněni (viz foto). Místní kolo zlaté udice bylo ukončeno slavnostním předáním osvědčení, díky kterému začínající rybáři získají svůj první rybářský lístek. Nedílnou součástí byl rybářský slib nových mladých rybářů, kteří byli přijati do slavného Petrova cechu.

Na závěr bychom rádi popřáli novým členům ČRS MO Písek hodně rybářského štěstí a úlovků. Místním kolem Zlaté udice byli slavnostně ukončeny rybářské kroužky 2017/18. Poděkování patří ZŠ. T. Šobra za poskytnutí prostorů školy pro účely této soutěže. 

Děkujeme =)

Share via
Copy link
Powered by Social Snap