Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

29.6.2016

Marková vyhrála zlatý triple!

Jihočeši ovládli mistrovství!….

Ve dnech 24. – 25. 6. 2016 se v Českých Budějovicích konal 3. světový pohár a zároveň Mezinárodní Mistrovství ČR v Casting sportu. Šampionát byl rozdělen do dvou závodních dnů a závodu se účastnilo 89 závodníků ze 6 zemí světa. Nejednalo se tedy o jednoduchý závod a prosadit se mezi evropskou šičkou nebylo lehké! Startovací disciplínou byla multi skish, kde Písečtí závodníci excelovali. V kategorii žen skončila písecká Kateřina Marková na krásném 2. místě. Následně ji napodobil její bratr Jiří jen s tím rozdílem, že on si připsal 1. místo a zajistil tak Jihočeskému kraji první zlatou medaili. Další disciplínou byla multi dálka, kde Kátě stříbrná medaile utekla o pouhý 1 centimetr a se svými 75,49 metry si odvezla bronz. Den pokračoval Zátěží dálkou obouruč, kterou ovládli němečtí závodníci a Mouchou dálkou obouruč, kterou suverénně vyhrál letitý reprezentant ČR – Jihočeský Patrik Lexa. V sobotu účastníky čekal klasický pětiboj plus finále každé disciplíny. První tři „terčové“ disciplíny se odházeli ve skvělém počasí, kterému odpovídali i výsledky. Mezi nejlepší ženy patřily Jihočešky, které si odvezli všechny tři zlaté, stříbrné i bronzové medaile.(Kateřina Marková, Tereza Havelková, Kateřina Roblová) v kategorii mužů se v disciplíně „zátěž skish“ prosadil Jan Luxa z Českých Budějovic, který pro Jihočechy získal další zlatou. Po rychlém obědě následovala Moucha dálka, kterou většině závodníků zkomplikoval silný protivítr. Kvůli nepříznivému větru hody končili o 10-15 metrů blíž než za ideálních podmínek. Přesto se Janu Luxovi podařilo vybojovat další zlato pro Jihočeský kraj. V kategorii žen Mouchu dálku ovládli závodnice ze Švýcarska a Německa. Ku prospěchu závodníků se výseče na poslední disciplínu přestavěli a otočili tak, aby se házelo po větru. Ale vítr si foukal, jak chtěl! Přesto se některým závodníkům podařilo 7,5 gramové zátěže dohodit do vzdáleností okolo 75 metrů. Finále disciplíny č. 5 (zátěž dálka jednoruč) v kategorii žen vyhrála Kateřina Marková a v kategorii mužů se prosadil Německý Ralf Stein. Šampionát ukončoval večerní raut a slavnostní vyhlášení výsledků. V soutěži družstev nezklamali Jihočeši a v kategorii mužů i žen zvítězili. V kategorii žen dominovala Písecká Kateřina Marková, která navázala na skvělé výsledky z minulého Mistroství světa a do Písku si přivezla zlatý triple! (zvítězila v celkovém pětiboji, sedmiboji a družstvech). S velkou radostí Písečtí reprezentanti přivezli z Mezinárodního mistroství ČR 6 zlatých, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili.