Close

18.7.2022

Karolína Benešová se stala čtyřnásobnou juniorskou mistryní světa!!!

V Maďarské Budapešti proběhlo ve dnech 14. – 17. 7. mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice (Casting sportu). Na WORLD JUNIOR CHAMPIONSHIPS IN CASTINGSPORT se nominovalo celkem 54 nejlepších juniorských závodníků a závodnic z celého světa. 

Reprezentovat Českou republiku poprvé na mistrovství světa měla tu čest i písecká závodnice Karolína Benešová, pro kterou to byla první účast na světovém šampionátu.

Kája šokovala všechny soupeřky hlavně prvním dnem soutěže. Povedlo se jí něco nemyslitelného! Kája první den soutěže a jako nováček mistrovství světa ovládla všechny tři terčové disciplíny a stala se tak trojnásobnou juniorskou mistryní světa. Konkrétně v disciplínách: č. 1 – moucha skish, č. 3 – zátěž arenberg a č. 4 – zátěž skish. Neuvěřitelné

Druhý den soutěže Kája do své medailové sbírky ještě přidala bronz z disciplíny č. 2 – moucha dálka jednoruč. Obrovským úspěchem pro celou českou reprezentaci byl také triumf týmu juniorek ve společném hodnocení družstev. Družstvo holek ve složení Karolína Benešová a Lucie Nejdlová se tak zapsalo do historie. Wau a tleskáme.

Na závěr bychom rádi poděkovali a pogratulovali dalším úspěšným medailistům z letošního mistrovství světa. Jsme neskutečně hrdí na naši závodnici a přejeme Káje do budoucna co nejvíce podobných úspěchů. Gratulujeme a děkujeme 🙂

foto: Zdeněk Paul

Share via
Copy link
Powered by Social Snap