Close

Místní kolo Zlatá udice 2024 – Písek

Dne 6. 4. 2024 ČRS MO Písek uspořádala ve spolupráci s DDM Písek Místní kolo Zlaté udice 2024. Závodu se zúčastnili děti z rybářských kroužků. Začínalo se lovem ryb na pravém bře…

Více ZDE

13.4.2023

Čeští sourozenci zazářili na exibičním závodě v rybolovné technice

Ve švýcarském Bernu se v sobotu 25. března 2023 konal exibiční závod v rybolovné technice, který přilákal závodníky z Rakouska, Švýcarska, Německa a České republiky. Rybolovná technika je sportovní odvětví, které spočívá v ovládání rybářského náčiní při nahazování. První mistrovství světa v tomto sportu se konalo v roce 1957 v německém Kielu.

Českou republiku reprezentovalo trio sourozenů Markových (Jiří, Kateřina a Markéta), kteří se proslavili svými úspěchy na mezinárodních soutěžích. Kateřina Marková ovládla jednu z disciplín zvanou zátěž arenberg, která spočívá v přesném nahazování zátěže na cíl ve tvaru kruhu. Markéta Marková zase zvítězila v kategorii mládeže do 18 let, kde ukázala svou šikovnost v disciplínách arenberg a zátěž skish. Jiří Marek se umístil na druhém místě v disciplíně arenberg, kde také prokázal svou přesnost a rychlost.

Celý závod měl exibiční charakter a měl za cíl přilákat co nejvíce lidí k rybolovné technice, která je podle pořadatelů zajímavou a atraktivní formou sportu. Pořadatelé také poděkovali všem účastníkům a divákům za jejich podporu a nadšení. Zvláštní poděkování patřilo českému týmu, který předvedl skvělé výkony a přispěl k dobré atmosféře závodu.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap